هات فویلینگ

هات فویلینگ یکی از شاخه های مهم در صنعت چاپ

چاپ طلاکوب به شیوه انتقال رنگ و یا طرح از ورق‌های متالایز بر روی قطعه گفته می شود. طلاکوبی روش های مختلفی دارد که در نهایت نتیجه کار با کمی اختلاف شبیه به هم می باشد. برای چاپ بر روی قطعات مختلف نظیر شیشه ، پلاستیک و یا قطعات صنعتی باید توجه داشته باشیم که علاوه بر انتخاب روش مناسب برای چاپ ، ضخامت مناسبی از فویل های طلاکوب را انتخاب نمایید.

طلاکوب به دو دسته طلاکوب سرد و طلاکوب گرم تقسیم خواهد شد. در طلاکوب گرم از اعمال فشار و حرارت برای انتقال طرح از فویل طلا به قطعه استفاده خواهد شد . اما در طلاکوب سرد پس از اینکه بر روی قطعه چسب کاری انجام ش، ورق طلاکوب بر روی آن چسبیده و قسمت‌های دارای چسب از روی پوست جدا شده و جذب سطح قطعه می شود و قسمت هایی که چسب ندارد طلا را به خود جذب نمی‌کند و در نتیجه بدون رنگ خواهد شد و به اینگونه طرح مورد نظر بر روی قطعه چاپ خواهد شد.

از جمله موارد مورد استفاده طلاکوب، بر روی آرم ها و عناصر کلیدی، مانند اسامی، عناوین و عنوان های مهم، برای اضافه کردن اعتبار به مهر و مهر و نشان در دعوت نامه ها، گواهینامه ها و اسناد مهم، توجه به عناصر متغیر داده در قطعات بازاریابی شخصی، ظرافت در کارتهای دعوت عروسی و غیره می باشد.

فویل فلزی سبك زیبایی به کارت های شما اضافه می كند و قطعات مهم را در کارت های تجاری یا پست های خود مانند آرم شرکت یا نام شما برجسته می كند. رنگ های فویل در طلا، نقره، قرمز، سبز، آبی و سیاه موجود می باشد.

فویل مهر زنی یک فرآیند چاپ ویژه است که از گرما، فشار، فلزی و فیلم فویل استفاده می کند. فویل در مجموعه ای از رنگ ها، پوشش ها و اثرات نوری در رول قرار می گیرد. (فویل فلزی امروزه بیشتر دیده می شود به ویژه فویل طلایی، فویل نقره ای، فویل مس و فویل های فلزی هولوگرافی) اما رول های فویل نیز در رنگ های جامد در هر دو پوشش براق و مات در دسترس هستند.

فویل مهر زنی تا حدودی شبیه به برجسته و حکاکی است، در آن رنگ به کاغذ با فشار داده شده است. هنگامی که طراحی نهایی می شود، قالب های فلزی به شکل مناسب برای هر یک از فویل های رنگی که برای طراحی خاص طراحی شده اند ایجاد می شوند. قالب‌ها گرم می شوند و سپس با فشار کافی مهر می شوند تا یک لایه نازک فویل را به کاغذ بچسبند و هر رنگ به صورت جداگانه از طریق چندین اجرا از مطبوعات به کار می رود تا طرح نهایی ایجاد شود. اگر یک تصویر یا اثر ریخته شده (طراحی شده) برای طراحی دلخواه باشد، می توان یک قالب نهایی ایجاد کرد.

چاپ زیبا با دستگاه هایی همچون دستگاه طلاکوب تمام اتوماتیک هایدلبرگ و دستگاه امباس آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات می باشد.

Powered By Heidelberg

دیگر خدمات چاپ زیبا

Our Services

افست

Offset

جعبه چسبانی

Package Making

دایکات

Die Cut

کوتینگ

Coating